Sezon Wrak Race 2014 rozpoczęty.

9 - ta edycja Wrak Race już za nami

Sobota 5,04,2014 - pierwszy dzień zawodów jak zwykle kierowcy wykorzystali na stylizację swoich wraków, w tym roku piły, młotki, spawarki, i inne ciężkie narzędzia w większości zamienione zostały pędzelkami, farbą w „Sprayu”, folią a nawet piórami, efekty prac uczestników 9 edycji Wrak Race zobaczymy w niedzielę na torze podczas wyścigów.Jak widać na zdjęciach pogoda dopisała, słoneczko grzało uczestników i kibiców którzy nie zawiedli.

Niedziela 6,04,2014  - drugiego dnia zmagań przy pięknej kwietniowej pogodzie i bardzo ale to bardzo licznie zgromadzonej publiczności odbyły się wyścigi kolejnej edycji Wrak Race. Ostra rywalizacja „ful kontakt” rozpoczęła się już od startu pierwszej grupy w której to startowali Nasi dwaj zawodnicy:

 Krzysztof Rydziński - Mitsubishi „Policja” – nr 4

 Krzysztof Rewers - Polonezem „Sheriff” – nr 12

Z  powodu uszkodzeń po zaciętej sportowej walce w której to w aucie nr 4 urwała się lewa przednia półośka i końcówka drążka kierowniczego,  a w aucie nr 12 odpadł zbiornik paliwa, zmuszeni zostali do zakończenia rywalizacji już po pierwszych okrążeniach, ale ich determinacja i chęć udziału w następnych wyścigach, a przy tym znajomość samochodowego rzemiosła pomogła Im przygotować „Wraki” do drugiej serii startów. Trzeci Nasz zawodnik Andrzej Rydziński „Zadyma” startujący VV Golf z nr 39 radził sobie bardzo dobrze i we wszystkich wyścigach plasował się w czołówce.

Do niemiłego incydentu. wynikającego zapewne z przerostu ambicji co niektórych uczestników doszło na jednym z okrążeń w drugiej serii startów, pomiędzy naszym zawodnikiem „Policja” nr 4 a „Batmanem” nr 17 którego to  niesportowe zachowanie stwarzające realne zagrożenie wywołało oburzenie wśród zgromadzonych kibiców, komentarz na temat zachowania „Batmana” jest zbyteczny, znamienne jest. że przez sędziów zawodnik z nr 17 został wykluczony z dalszego udziału w zawodach.

Całe zajście można zobaczyć dzięki filmikowi wstawionemu na YOUTUBE przez „KOGUTWOOD”

 {youtube}rhgGrNiJlmo|300|200{/youtube}

 W 9-tej edycji Wrak Race udział brała również zawodniczka z nr 23 o imieniu Kasia, która w niczym nie ustępowała pozostałym uczestnikom tej wspaniałej imprezy, i dopiero w serii finałowej Jej auto skapitulowało i tor opuszczała przy pomocy służb technicznych, którym zresztą należą się wielkie podziękowania za trud i poświęcenie przy udzielaniu pomocy zawodnikom podczas całych zawodów.

Po tych wszystkich przygodach Nasz zawodnik Krzysztof Rydziński (startujący z nr.4) zajął w biegu finałowym drugie miejsce. Gratulujemy !!!!!!!!!

Zwycięzcą został siarowóz, czyli Honda Civic z numerem 52 kierowana przez Marka Kamerkę pilotowanego przez pluszową Myszkę Miki z liczbą czternastu okrążeń w biegu finałowy.

Trzeci na podium stanął Sebastian Pol z numerem startowym 34, pokonując Skodą Felicią 13 okrążeń. Gratulujemy!

W kategorii stylizacja nagrodzeni zostali:
  1. majtkowóz z numerem 37 samochód Daewoo Tico
  2. trójmiasto.pl z numerem 16 samochód Fiat Tipo
  3. panna młoda z numerem 23 samochód Honda Civic