Za nami kolejna edycja Wrak Race.

Wrzące chłodnice, odpadające koła i błotniki to tylko przedsmak tego co działo się podczas 7 już edycji widowiskowego wydarzenia WRAK RACE 7, które odbyło się 20 -21 lipca 2013 roku. Warkot, a momentami ryk kilkudziesięciu silników startujących w siódmej edycji Wrak race. Blisko 50 zawodników zgłosiło się do szalonego rajdu zdezelowanych pojazdów, w które tchnięto życie!

Pierwszy dzień zawodnicy poświęcili na stylizacje pojazdów. Okazuje się, że fantazja nie ma granic , i tak oglądać mogliśmy auta – czołg, polanę pełna trawy z leżakiem na dachu, siarowóz na czele z Myszką Miki, samochód  cały oklejony gazetami. To tylko niektóre z cudownych pojazdów, które stanęły na linii startu. rozegranych zostało 9 – 15 minutowych biegów. Celem było pokonanie jak największej ilości kółek przygotowanej mocno terenowej trasy. Trzask blach, rozbijane szyby i światła, fontanny piasku spod kół, a nawet spod samych felg, bo sporo pojazdów kończyło bez opon. Bardzo kontaktowa i dynamiczna rywalizacja pozwoliła wyłonić z każdej z trzech grup finalistów.

Bieg finałowy według oceny widzów był najbardziej spektakularny! W końcu jechali najlepsi w grupach, a ich celem było miejsce na podium…

Pierwsze miejsce po raz kolejny  zajął Kuźniak Jakub o pseudonimie MX Batman w swojej strzale Mitsubishi Colt na drugim stopniu podium stanął Grzegorz Dobkowski – GREG jadący w samochodzie marki VW Golf II, trzecie miejsce natomiast należało do Damiana Kwidzińskiego o pseudonimie Łysy z jego Nissanem. W czasie całego dnia obserwowaliśmy sześć efektownych dachowań, jazdę z podniesioną maską, koła, które jechały szybciej niż  samochód i  ani jednej interwencji służb medycznych ani straży pożarnej. Zawodnicy stanęli na wysokości zadania i dostarczyli sobie oraz kibicom nie lada emocji!

Największym pechowcem Wrak Race 7 został uznany GREG – Grzegorz Dobkowski, który mimo jazdy w biegu eliminacyjnym jechał z otwartą maska, trzymając ręką drzwi zakwalifikował się do biegu finałowego i ukończył rajd na 2 miejscu. Największą kreatywnością w odpicowaniu swojego samochodu wykazał się Konrad Kucharski, który ze swojego Daewoo Tico zrobił ogródek z leżakiem i parasolem na dachu czym zdobył pierwsze miejsce w kategorii Najlepsza Stylizacja.

 źródło - http://adventurepark.pl/